آخرین اخبار سایت

صدور احکام دانشجویان ورودی ۹۲ از زبان مقام عالی وزارت وزیر آموزش و پرورش، عصر امروز سه شنبه در مراسم دیدار استادان، معلمان، دانشجویان و بانوان فرهیخته دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در پردیس دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد، افزود: در کوتاه ترین زمان تکلیف اعضای هیات علمی و صدور احکام آنها انجام می شود.
دکتر فانی گفت: دانشجویانی که از بهمن ماه سال قبل وارد این دانشگاه شده اند نیز تا دو هفته دیگر کارصدور احکام استخدامشان انجام می شود.

وی با بیان این که در پذیرش دانشجو، سیاست آموزش و پرورش جذب نیرو از بوم  بر بوم است، اظهار داشت: در خصوص تجدید نظر محتوا و برنامه های رشته های تربیت معلم نیز اقدامات لازم با وزیر علوم به انجام رسیده است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، پژوهش در نظام رتبه بندی معلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تلاشهای پژوهشی، تالیفی و فعالیتهای نوآورانه فرهنگیان مورد ارزیابی قرار گرفته و معلمان رتبه بندی می شوند.

فانی خود را مکلف دانست که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را اجرایی ساخته  و در همین زمینه ابراز داشت: نیاز به نقشه راه داریم. چرا که تحول در آموزش و پرورش تحول در نیروی انسانی است و دانشگاه فرهنگیان در این زمینه می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد.

وی با اظهار خرسندی از حضور در میان همکاران آینده و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، بیان داشت: تامین نیروی انسانی مومن، متخصص و در تراز جمهوری اسلامی لازمه توسعه یافتگی و آموزش و پرورش به عنوان زیرساخت سرمایه انسانی هر کشور است.

فانی، خروجی های آموزش و پرورش را ورودی های جامعه دانست که می توانند زمینه ساز توسعه کشور باشند.

وزیر آموزش و پرورش این نهاد را وزارتخانه مادر؛ نقش معلم را کلیدی معرفی و تصریح کرد: معلم قرار است فرزندان ما را برای آینده تربیت کند.

گفتنی است در این همایش که به همت امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد؛ دکترناهید یوسف زاده و کوهبنانی به نمایندگی از اساتید دانشگاه فرهنگیان به بررسی چالشها و ارائه راهکارهایی برای بهینه سازی امور این دانشگاه پرداختند.

منبع خبر (فارس نیوز)
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930203000117منبع: http://shirazrajaee.blogfa.com

کلمات کلیدی: آموزش ,پرورش ,دانشگاه ,فرهنگیان ,تحول ,زمینه ,دانشگاه فرهنگیان ,رتبه بندی ,نیروی انسانی ,وزیر آموزش ,صدور احکام ,دانشگاه فرهنگیان خراسان